Mamo, Tato noście mnie..czyli rzecz o korzyściach chustowania

…że co? że się przyzwyczaję? Ależ ja jeszcze się nie odzwyczaiłem:) Mamusiu, tuliłaś mnie w swoim brzuszku odkąd istnieję! A tu, w chuście jest tak podobnie… Zapewniam Cię, już niedługo zorientuję się do czego służą nóżki, a wtedy będziesz za mną biegać i pytać czy chcę do chusty!

Ale tymczasem – spójrz – jestem małym Noszakiem. Chcę być blisko Was, najbliżej jak się da! Czuję bicie Waszych serc, to mnie uspokaja, gdy ten dziwny, wielki świat śle mi tyle informacji (wtedy zasypiam:). Budzę się, a Ty cały czas jesteś przy mnie, nie mam powodu, żeby płakać… no chyba, że zgłodniałem!

Mamusiu, Tatusiu, ja was ciągle mogę widzieć, lubię na Was patrzeć :) lubię razem z Wami obserwować i poznawać świat. Czuję, że dużo rzeczy robimy razem, ostatnio goniliśmy autobus – pamiętasz Mamo? Biegłem razem z Tobą, nawet trochę się zmęczyłem… ale potem dałaś mi buziaka w czółko i jak tu nie zasnąć!

Czasem boli mnie brzuszek, a wtedy bierzesz mnie w chustę i Twój brzuszek masuje mój – bardzo mi to pomaga i jest mi tak cieplutko… Umiesz sobie też poradzić, kiedy moje ciałko jest zbyt ciepłe (nazwałaś to gorączką). Tulę się wtedy do Ciebie, bo wiem, że Twoje/moje cycusie zabiorą ode mnie tę dziwną gorączkę!

Tatusiu, ostatnio dużo ze mną rozmawiasz. Bardzo się cieszę, bo dzięki Tobie wiem, jak ugotować mamie pyszny obiad! Ja naprawdę bardzo uważnie Cię słucham. Niedługo odpowiem. Myślę, że wtedy razem coś upichcimy dla Mamy!

Dzięki Wam i tej mięciutkiej chuście już wiem, jak wygląda nasz rytm dnia, przyzwyczaiłem się, że po południu wychodzimy na długi spacer. Czasem na nim zasypiam, a potem orientuję się, że przyniosłem z Tatą wielkie zakupy dla mamy. Jak on to robi? No tak, przecież ma wolne ręce! Jestem dumny z mojego Taty, dużo się od niego uczę:)

Mamusiu, Tatusiu, pomagacie mi się wygodnie ułożyć, tak jak w brzuszku mamy, a ja pomagam Wam się prostować, już nie będziecie się garbić. No i nie straszne nam żadne schody czy ciasne windy!

Lubię to, że jesteście blisko mnie, czuje się pewny, bezpieczny i ważny, jestem częścią naszej Rodziny!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.